Zasady wyboru profesjonalnego kamerzysty na ślub i wesele

Zasady wyboru profesjonalnego kamerzysty na ślub i wesele

brak ocen

Film ze ślubu i wesela to wspaniała pamiątka, często dużo ważniejsza niż suknia wisząca w szafie, otrzymane od gości prezenty. W końcu taki zapis w formie video będzie towarzyszył małżonkom przez resztę życia. Podpowiadamy, jak wybrać idealnego kamerzystę na ślub i wesele, by móc cieszyć się sprawozdaniem z uroczystości, o jakim marzymy. 

Wybieramy najlepszych kamerzystów na wesele 

Każdy profesjonalny kamerzysta winien mieć swoje portfolio, które będzie w stanie przedstawić. Istnieją rozmaite style i techniki kręcenia filmów, podobnie jak montażu. Najlepiej byłoby zobaczyć portfolio paru kamerzystów, żeby móc skonfrontować ich sposób pracy i wybrać dla siebie najlepszego. 

Kiedy zarezerwować kamerzystę weselnego?

Wszystko oczywiście zależy od tego, jakiego stylu będziecie oczekiwać. Generalnie przyjmuje się, że najlepiej zacząć poszukiwania mniej więcej rok przed ceremonią. Nie oznacza to, że jeżeli rozpoczniecie poszukiwania późnej, to jesteście na przegranej pozycji. Z pewnością ktoś z wolnym terminem się znajdzie, jednak zawężacie sobie pole do manewrowania i narażacie się na wyższe koszty za taką samą usługę.

Tworzenie filmu z najważniejszego dnia Pary Młodej  

Doświadczony kamerzysta winien posiadać dwie dobrej jakości kamery cyfrowe, wraz z odpowiednim oświetleniem oraz sprzętem do montażu filmów.

Doświadczenie kamerzysty jest sprawą, jaką zawsze wskazane jest zweryfikować. Przeglądając portfolio kamerzysty, da się z łatwością ustalić, czy filmów weselnych jest jedynie kilka, czy kilkadziesiąt. Jedno jest pewne – im więcej filmów, tym większe doświadczenie. Sami musicie również zdawać sobie sprawę, jakiego filmu oczekujecie. Omówienie wspólnej wizji filmu oraz prezentacja swoich oczekiwań, wskazania ujęć, na jakich Wam najbardziej będzie zależało. Dzięki temu uda się Wam stworzyć cudowną pamiątkę, z której będziecie mieć radość na wiele lat.

Jaki jest koszt usług kamerzysty na ślub i wesele? 

Kamerzysta prócz nakręcenia filmu w trakcie uroczystości, musi go jeszcze odpowiednio zmontować. Montaż tego typu filmu może zająć nawet do paru tygodni pracy, który jest oczywiście wliczony w cenę. Trzeba również pamiętać, że cena będzie obejmować również jakość oraz ilość sprzętu użytego do nagrywania. Ceny najczęściej wahają się pomiędzy 2500 a 4000 złotych. Porównując ze sobą konkretne oferty, sprawdźcie dokładnie, co otrzymacie w ramach określonej ceny.

Czy warto spotkać się z kamerzystą osobiście przed ceremonią?

Jeśli oczekiwaniem przyszłych nowożeńców jest to, aby nagranie weselne było czymś więcej, niż nudną dokumentacją, warto rozważyć, aby przed wpłaceniem zaliczki poprosić usługodawcę o osobiste spotkanie. Koszt usług kamerzysty nie jest w końcu niski i mamy prawo oczekiwać od niego jak najwyższej jakości. Rozmowa z operatorem, w której padną pytania o pomysł na oddanie charakteru uroczystości, najważniejsze założenia i inspiracje, to bardzo ważne wytyczne przy podjęciu decyzji o rezerwacji terminu. 

Dobry kamerzysta to taki, który nie działa według schematów i nie wykonuje każdej pracy "na jedno kopyto". Profesjonalista powinien w razie potrzeby doradzić narzeczonym, ale także respektować ich potrzeby i oczekiwania. Musi on przygotować materiał, który będzie odpowiadał gustom klientów. 

 

Dodaj komentarz
Lista komentarzy

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii