Jak się uczyć na egzamin teoretyczny, żeby zdać prawo jazdy?

Jak się uczyć na egzamin teoretyczny, żeby zdać prawo jazdy?

brak ocen

Pomimo że każdego dnia setki osób podchodzi do testu na prawo jazdy, to jednak duża ich część wychodzi z niczym. Z jakiego powodu tak jest? Czy te pytania są na tyle trudne, że nie idzie ich zaliczyć? Problem tkwi nie w trudności testu ani w braku wiedzy kursantów, a nieumiejętności rozwiązywanie testu przez nich. Zajęliśmy się dzisiaj tą istotną kwestią, w której wyjaśniamy pytania na egzamin teoretyczny z prawa jazdy, czyli jak się uczyć, żeby zdać?

Teoretyczna część egzaminu na prawo jazdy – jak wygląda?

Na rozwiązanie 32 pytań w zestawie masz 25 minut, gdzie 20 z nich to pytania podstawowe, a reszta to pytania z wiedzy specjalistycznej. Uważaj! W każdym pytaniu możesz dać jedynie jedną prawidłową odpowiedź, każdy filmik jest jednorazowy, nie możesz wracać do poprzednich pytań, a po ukończonym czasie na pytanie automatycznie jesteś przekierowany do następnego. Za każde pytanie bez odpowiedzi dostajesz 0 punktów, a poszczególne pytania zależnie od ważności dla bezpieczeństwa ruchu drogowego mogą być warte 3, 2, albo 1 punkt. Aby zaliczyć, musisz uzyskać 68 punktów z 74. Jest to dość wysoka nota, niemniej jednak osiągalna, bo gdyby nie to, nie mielibyśmy tylu świeżych kierowców na drogach. Dodatkowo wszystkie pytania są ogólnodostępne i dostaje się je od nauczycieli kursów na prawo jazdy.

Jak dobrze przyswoić teorię?

Na początku należałoby uświadomić sobie, że całość wiedzy, jaką poznajemy na kursach, albo czytamy w podręcznikach przygotowujących, może być nam potrzebna w prawdziwym życiu. Przecież nauczenie się tego, jak się zachować na skrzyżowaniu, kto ma pierwszeństwo czy też co oznaczają określone znaki, jest istotne, aby nie powodować zagrożenia na drodze. Stąd o wiele łatwiej będzie nam się uczyć poszczególnych działów, kiedy zrozumiemy, że przez nasz brak umiejętności czy też chwilowe zapomnienie jakiegoś aspektu, komuś może po prostu stać się krzywda.

Poznaj sposób, aby dobrze przygotować się do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy!

Przede wszystkim nie pomijaj lekcji na kursach, stawiaj się na nie wyspany oraz nie planuj zabawy do rana przed konkretnym spotkaniem. Postaraj się zapamiętać wszystkie pytania z bazy. Zacznij się kształcić odpowiednio wcześnie, co najmniej 2 tygodnie przed testem. Powinno to wystarczyć, żeby zdać, jeśli podejdziemy do tematu starannie i będziemy każdego dnia przerabiać jakąś cześć materiału.

Za każdym razem czytaj uzasadnienia odpowiedzi! Pozwoli Ci to porządniej zrozumieć błędne odpowiedzi, a te dobre mocniej zapiszą się w twojej pamięci. Przerabiaj materiał działami. W żadnym wypadku nie zostawiaj sobie np. kilkudziesięciu stron książki prowadzącej na dzień przed egzaminem. Mało osób posiada tak dobrą pamięć, aby zachować w pamięci połowę z tego w ciągu dwóch dni, a już na pewno nie taką ilość. Wnikliwie czytaj pytania oraz nie odpowiadaj na pamięć. Nadzwyczaj często do dwóch różnych zapytań pojawia się ta sama animacja bądź zdjęcie, a jedno słowo może zupełnie zmienić ich znaczenie.

Kluczowe rady, aby dzień egzaminu na prawo jazdy przebiegał bez stresu!

Upewnij się, że budzik masz ustawiony odpowiednio wcześnie. Wstań i zrób sobie proste śniadanie. Do Ośrodka Ruchu Drogowego przyjdź przed czasem, tak, żebyś nie denerwował się spóźnieniem. Istotny jest dowód osobisty, dlatego sprawdź dokładnie, czy go masz ze sobą. W sali egzaminacyjnej wysłuchaj reguł testu. Jeśli masz wątpliwości, to pytaj śmiało! Po to jest egzaminator, żeby Ci wytłumaczyć niejasności. Dasz sobie radę!

Dodaj komentarz
Lista komentarzy

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii