Najbardziej pożądana bielizna świata, co kryje się za historią Victoria\\\'s Secret?

Najbardziej pożądana bielizna świata, co kryje się za historią Victoria\'s Secret?

brak ocen

Pomimo upływu już ponad 40 lat marka Victoria's Secret cieszy się niezmienną popularnością. Kojarzona jest z pięknymi modelkami, dumnie prezentującymi bieliznę wartą miliony dolarów. Jest obecnie największą firmą bieliźniarską na świecie, a ekskluzywna garderoba jest marzeniem każdej kobiety. Pokazy Victoria's Secret biją rekordy oglądalności i są organizowane z wielkim przepychem. A wszystko zaczęło się tak niewinnie.

Jak powstał pomysł na stworzenie marki Victoria's Secret?

Bielizna była przez wiele lat tematem tabu i nie do końca kojarzyła się z seksapilem. Młody Roy Raymond chciał kupić bieliznę, która miała być podarunkiem dla jego żony. Wszedł do butiku, lecz miał olbrzymi kłopot z wyborem oraz zakupem. W dużej mierze było to spowodowane zmieszaniem ekspedientek, a sam asortyment nie był interesujący. Roy pomyślał o stworzeniu sklepów z bielizną, które będą miejscem, gdzie jednakowo dobrze czuć będą się Panowie i Panie. Sama nazwa nawiązuje do angielskiej królowej Wiktorii.

Intencją Raymonda było unaocznienie każdej kobiecie, że bez względu na swój status materialny i społeczny, może mieć prześliczną bieliznę. Wnętrze pierwszego butiku, uruchomionego w 1977 roku w miejscowości Stanford, było umeblowane w stylu nawiązującym do wiktoriańskiego. O dobre samopoczucie Panów zadbano nie tylko przez wystrój, ale również przez kontaktowe ekspedientki. W odróżnieniu od ówczesnych standardów ochoczo tłumaczyły mężczyznom wszelkie zawiłości.

Sukces i porażka — Historia założyciela Victoria's Secret

W pierwszej chwili nic nie wskazywało na spektakularny sukces, jaki osiągnęła marka. Po pierwszych pomyślnych chwilach nadeszły gorsze lata. Być może kłopotem było skoncentrowanie się na męskiej klienteli, bez troski o towar. Damska bielizna powinna urzeczywistniać marzenia kobiet. Na tym aspekcie skoncentrował się następny właściciel Victoria’s Secret – Leslie Wexner. Energiczny biznesmen nabył firmę w 1982 roku za zaledwie milion dolarów. Zmiana polityki firmy była autentycznym strzałem w dziesiątkę. Niestety Rayowi Raymondowi dalej się nie układało, ogłosił upadłość kolejnej firmy, rozpadła się jego rodzina. Ostatecznie, w 1993 roku popełnił samobójstwo.

Pokazy Victoria's Secret — Co stoi za jej sukcesem?

Właściciel Victoria’s Secret postawił na bardziej kobiecy wystrój sklepów. Jednakże kluczem do sukcesu okazały się popularne modelki noszące bieliznę marki. Gwiazdy przyniosły Victoria’s Secret ogromny rozgłos i ogromny sukces. Podtrzymywany jest on dzięki corocznym pokazom kolekcji. „Victoria’s Secret Fashion Show” pierwszy raz odbył się w 1995 roku. Cztery lata później pokaz został pokazany na żywo w telewizji i wyświetlony na Times Square w Nowym Jorku. Tym sposobem seksowna bielizna na stałe zagościła w świecie mody.

Pokazy Victoria's Secret to doprawdy spektakularne wydarzenia. Od samego początku wzbudzały szaleństwo i zostały okrzyknięte  hitem świata mody. O zaszczytne miejsce w gronie Aniołków Victoria’s Secret zabiegają najlepsze top modelki. Kończąca pokaz dziewczyna ze skrzydłami to chyba najbardziej rozpoznawalna wizytówka firmy. Ideologia Wexnera i jego zwrócenie się ku kobietom zaowocowało prawdziwym sukcesem. Victoria's Secret jest ikoną show-biznesu i świata mody, trudno będzie jej odebrać koronę.

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Kacper Mazur

Piękna bielizna i kobiety, które ją promują. Naturalność na pierwszym miejscu.

Oceń:
  • 0
  • 0
Inne artykuły z tej kategorii