Najbardziej pożądana bielizna świata, co kryje się za historią Victoria\'s Secret?

Ocena:
0.00/0

Pomimo upływu już ponad 40 lat marka Victoria's Secret cieszy się niezmienną popularnością. Kojarzona jest z pięknymi modelkami, dumnie prezentującymi bieliznę wartą miliony dolarów. Jest obecnie największą firmą bieliźniarską na świecie, a ekskluzywna garderoba jest marzeniem każdej kobiety. Pokazy Victoria's Secret biją rekordy oglądalności i są organizowane z wielkim przepychem. A wszystko zaczęło się tak niewinnie.

Jak powstał pomysł na stworzenie marki Victoria's Secret?

Bielizna była przez wiele lat tematem tabu i nie do końca kojarzyła się z seksapilem. Młody Roy Raymond chciał kupić bieliznę, która miała być podarunkiem dla jego żony. Wszedł do butiku, lecz miał olbrzymi kłopot z wyborem oraz zakupem. W dużej mierze było to spowodowane zmieszaniem ekspedientek, a sam asortyment nie był interesujący. Roy pomyślał o stworzeniu sklepów z bielizną, które będą miejscem, gdzie jednakowo dobrze czuć będą się Panowie i Panie. Sama nazwa nawiązuje do angielskiej królowej Wiktorii.

Intencją Raymonda było unaocznienie każdej kobiecie, że bez względu na swój status materialny i społeczny, może mieć prześliczną bieliznę. Wnętrze pierwszego butiku, uruchomionego w 1977 roku w miejscowości Stanford, było umeblowane w stylu nawiązującym do wiktoriańskiego. O dobre samopoczucie Panów zadbano nie tylko przez wystrój, ale również przez kontaktowe ekspedientki. W odróżnieniu od ówczesnych standardów ochoczo tłumaczyły mężczyznom wszelkie zawiłości.

Sukces i porażka — Historia założyciela Victoria's Secret

W pierwszej chwili nic nie wskazywało na spektakularny sukces, jaki osiągnęła marka. Po pierwszych pomyślnych chwilach nadeszły gorsze lata. Być może kłopotem było skoncentrowanie się na męskiej klienteli, bez troski o towar. Damska bielizna powinna urzeczywistniać marzenia kobiet. Na tym aspekcie skoncentrował się następny właściciel Victoria’s Secret – Leslie Wexner. Energiczny biznesmen nabył firmę w 1982 roku za zaledwie milion dolarów. Zmiana polityki firmy była autentycznym strzałem w dziesiątkę. Niestety Rayowi Raymondowi dalej się nie układało, ogłosił upadłość kolejnej firmy, rozpadła się jego rodzina. Ostatecznie, w 1993 roku popełnił samobójstwo.

Pokazy Victoria's Secret — Co stoi za jej sukcesem?

Właściciel Victoria’s Secret postawił na bardziej kobiecy wystrój sklepów. Jednakże kluczem do sukcesu okazały się popularne modelki noszące bieliznę marki. Gwiazdy przyniosły Victoria’s Secret ogromny rozgłos i ogromny sukces. Podtrzymywany jest on dzięki corocznym pokazom kolekcji. „Victoria’s Secret Fashion Show” pierwszy raz odbył się w 1995 roku. Cztery lata później pokaz został pokazany na żywo w telewizji i wyświetlony na Times Square w Nowym Jorku. Tym sposobem seksowna bielizna na stałe zagościła w świecie mody.

Pokazy Victoria's Secret to doprawdy spektakularne wydarzenia. Od samego początku wzbudzały szaleństwo i zostały okrzyknięte  hitem świata mody. O zaszczytne miejsce w gronie Aniołków Victoria’s Secret zabiegają najlepsze top modelki. Kończąca pokaz dziewczyna ze skrzydłami to chyba najbardziej rozpoznawalna wizytówka firmy. Ideologia Wexnera i jego zwrócenie się ku kobietom zaowocowało prawdziwym sukcesem. Victoria's Secret jest ikoną show-biznesu i świata mody, trudno będzie jej odebrać koronę.

Informacje:
Oceń Artykuł:

1Komentarze

kacper2009

Piękna bielizna i kobiety, które ją promują. Naturalność na pierwszym miejscu.

2022-04-22