Firmowy laptop - Jak wybrać odpowiedni laptop do pracy?

Firmowy laptop - Jak wybrać odpowiedni laptop do pracy?

brak ocen

Do prac biurowych nie potrzeba nam skomplikowanych i kosztownych konfiguracji. Dużo ważniejsze jest, żeby laptop pochodził od sprawdzonych producentów. Skupmy się na jego funkcjonalności, żeby był bezawaryjny i wykonany z dobrych, trwałych materiałów. Na te cechy zwróćmy uwagę, wybierając odpowiedni sprzęt.  Wtedy nasza praca z komputerem będzie bardziej wydajna i komfortowa. Poniżej przedstawiamy kilka informacji dotyczących firmowych laptopów.

Laptop do pracy w biurze — Co jest naprawdę istotne?

Nie w każdym zawodzie nasz laptop wykorzystywany będzie do granic możliwości. Jeśli służyć ma on głównie do obsługi poczty, tworzenia prezentacji lub spisywania umów, jego efektywność schodzi na dalszy plan.

Nawet niedrogie urządzenia są w stanie bez problemów zagwarantować wygodną obsługę programów MS Office, otwarcie wielu kart w przeglądarce, działanie służbowego komunikatora oraz kilku dodatkowych aplikacji. Karta graficzna odgrywająca kluczową rolę w komputerach do gier czy do obsługi programów do modelowania, przy pracy biurowej nie ma realnie żadnego znaczenia. Niewątpliwie droższe elementy sprawdzą się również przy „lżejszej” pracy, ale różnice są niezauważalne, a cena dużo wyższa.

Temat procesora odgrywa już nieco ważniejszą rolę. Jednak niskonapięciowy procesor Intel Core z dwoma rdzeniami spełni w zupełności wyczekiwania pracownika biurowego. Bezcelowe okazują się przy tego typu zadaniach procesory wysokonapięciowe.

Jeśli chodzi o pamięć RAM, to tej nigdy nie jest za dużo. System operacyjny komputera w istotny sposób zagospodaruje jej zasoby. Więcej pamięci będzie atutem. Rzadko spotyka się aktualnie komputery z mniej niż 4 GB RAMu. Opłaca się nabyć urządzenie oferujące co najmniej 8 GB, lub takie, które oferuje możliwość rozszerzenia tego parametru.

Dyski SSD są pomocne dokładnie w tego typu sytuacjach. Nowa technologia wypiera przestarzałe dyski HDD. SSD przyspieszają w znacznym stopniu pracę komputera, poprzez przyspieszenie odczytu oraz zapisu danych i również są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Upuszczony laptop niekoniecznie straci zapisane na nim dane.

Jak wybrać wygodny do pracy laptop?

Każdy ma nieco inne preferencje odnośnie warunków użytkowania komputera. Z tej przyczyny każdej osobie może pasować inny komputer przenośny. Częstokroć w ramach pracy jesteśmy zmuszeni do siedzenia przed laptopem nawet 8 godzin dziennie. Ergonomia użytkowania będzie wtedy najważniejszym elementem przy wyborze sprzętu.

Przed zakupem przymierz się do klawiatury laptopa. Innego komfortu będzie klawiatura dla dziennikarza, a innego dla księgowej. Zastanów się jakie funkcje mogą Ci pomóc w pracy i czy rozmiar i rozmieszczenie klawiszy są dla Ciebie wygodne.

Co możemy podłączyć do laptopa

W czasie pracy z laptopem często będziemy zmuszeni podpiąć do niego pewne urządzenia peryferyjne. Kiedy nasz dzień pracy jest długi, powinniśmy wyposażyć się w większy monitor, myszkę i klawiaturę. Niektóre dane dostarczane mogą nam być na fizycznych nośnikach w postaci płyt CD lub pendrive’ów. W czasie prezentacji pomocny może okazać się kabel HDMI, który podłączymy do rzutnika cyfrowego.

Jak widać nie potrzebujemy skomplikowanego i drogiego komputera. Wystarczy skorzystać z gniazd na wtyczki. Zwiększymy tym samym jego funkcjonalność, a przecież o to chodzi. Podsumowując, dobrze jest postawić na komfort przy zakupie laptopa, solidne materiały, rekomendowanych producentów i wybrać ten komputer, który umożliwi podłączenie jak największej liczby urządzeń peryferyjnych.Miłej pracy.

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Ola Wasilewska

Laptop to narzędzie mojej pracy i dzięki takim artykułom mam dobrze dobrany sprzęt.

Oceń:
  • 0
  • 0
Inne artykuły z tej kategorii