Czym jest sortyment węgla i Jaki wybrać?

Czym jest sortyment węgla i Jaki wybrać?

brak ocen

W dzisiejszych czasach coraz częściej zwracamy uwagę na to, jakie paliwo stosujemy do ogrzewania. W przypadku węgla, jednym z kluczowych czynników przy wyborze odpowiedniej jakości jest sortyment. W artykule tym postaramy się wyjaśnić, czym jest sortyment węgla oraz jak dokonać właściwego wyboru.

Definicja sortymentu

Sortyment węgla to określenie jakości opału, które uwzględnia stan surowca, kaloryczność oraz zawartość zanieczyszczeń. Dzięki temu klienci mogą dokonać świadomego wyboru i zakupić odpowiedni dla siebie rodzaj węgla. Sprzedaż węgla w Buczu prowadzi m.in. firma Szyszka

Sortyment węgla dzieli się na kilka klas, które określają jego jakość. Są to między innymi:

  • Ekogroszek – jest to sortyment niskokaloryczny, ale za to bardzo ekologiczny. Zawartość popiołu w opale nie przekracza 8%, a wilgotność wynosi około 5%.
  • Kostka – to bardziej kaloryczna odmiana węgla, która charakteryzuje się niewielką zawartością zanieczyszczeń. Najczęściej stosowana jest do ogrzewania domków jednorodzinnych i w budownictwie.
  • Miał – to sortyment o niskiej kaloryczności, ale za to bardzo łatwo dostępny i tani. Węgiel zmielony jest na drobny pył i najczęściej stosowany do ogrzewania dużych powierzchni, takich jak hale magazynowe czy przemysłowe.

Jak dokonać właściwego wyboru?

Wybierając odpowiedni sortyment węgla, warto kierować się kilkoma aspektami. Po pierwsze, należy wziąć pod uwagę cel użytkowania – w zależności od potrzeb, lepszy będzie ekogroszek, kostka lub miał. Specjaliści z firmy Szyszka pomogą dokonać właściwego wyboru Następnie warto zwrócić uwagę na zawartość zanieczyszczeń – im mniej popiołu i innych zanieczyszczeń, tym lepsza jakość paliwa. Ostatecznie warto też zwrócić uwagę na cenę – choć być może wydajniejsze węgle są droższe, to często opłacają się w dłuższej perspektywie.

Dobór odpowiedniego sortymentu jest kluczowy dla jakości spalanego opału oraz efektywności ogrzewania. Warto więc dokładnie przeanalizować swoje potrzeby oraz porównać różne rodzaje węgli, aby dokonać właściwego wyboru.

Dodaj komentarz
Lista komentarzy

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii