Akcesoria na ślub, czyli co uzupełnia Twój strój.

Akcesoria na ślub, czyli co uzupełnia Twój strój.

brak ocen

Państwo Młodzi tworzą jedną spójność na swoim ślubie. Mamy tu na myśli nie tylko ich uczucia, ale także ubiór, który pokaże, że jest on dobrze przemyślany przez Parę Młodą. Najważniejsze, to suknia ślubna Pani Młodej oraz garnitur Pana Młodego. Jednak czy to wszystko? Otóż nie. Równie istotnym elementem są dodatki, jednocześnie damskie, jak i męskie. Ponieważ na rynku jest szeroka oferta dodatków, to warto dopracować ten temat!

Biżuteria w ślubnych kreacjach!

Dla stosownego podkreślenia oraz uwydatnienia wymarzonego stroju należy na początku się zastanowić, w jakim stylu pragniemy być ubrani. Czy będzie to styl minimalistyczny, czy też romantyczny, klasyczny, vintage, boho, a może coś zupełnie innego – glamour? Każdy z nich w pewien sposób określa dobór dodatków. Przy sukni minimalistycznej oraz romantycznej doceniamy subtelne, oraz niezbyt okazałe wstawki. Styl glamour to z kolei bogactwo formy oraz wszelakich zdobień. Dodatki w stylu vintage i boho mają być symboliczne, jednakże podkreślające naturalność kreacji. Istotnym aspektem jest zwrócenie uwagi na kolor sukni, albowiem do bieli pasuje tak naprawdę jedynie srebro, niemniej jednak w odcieniach „złamanych” można już śmiało decydować się także na złociste elementy. Powinniśmy zwracać uwagę na całokształt i efekt, jaki pragniemy uzyskać. Jeśli wybieramy styl glamour, przymierzamy bogato zdobioną, okazałą i obfitą suknię, podążajmy tym stylem i skuśmy się także na widoczne kolczyki, bądź ciężką kolię, która jeszcze skuteczniej rozświetli naszą suknię. W swoich wyborach powinniśmy być konsekwentni.

Za dużo to niezdrowo?

Wiele Panien Młodych pragnie w ten jeden szczególny dzień oszołomić wszystkich gości, co jest jak najbardziej zrozumiałe oraz niewątpliwie powinno tak być. Pamiętajmy jednak, że ilość nie zawsze (a właściwie bardzo rzadko) znaczy jakość. O ile decydujemy się na kreację w stylu vintage, nie zakładajmy zwisających kolczyków, koralikowych bransoletek, wielu warstw grubych pereł na szyi, bo po prostu będzie to przesadą. Zbytek, zamiast zdobić, będzie wprost szpecić. W wyborze biżuterii należy znaleźć równowagę pomiędzy strojem a ozdobami.

Ręka, uszy, szyja:

Niekiedy towarzyszą nam dylematy, na co się zdecydować. Wydaje nam się, że skoro ślub jest nadzwyczaj ważnym wydarzeniem w życiu, to należy każdą część ciała udekorować biżuterią, żeby zaakcentować tym samym tę szczególną okazję. Jednak nie o to w tym wszystkim chodzi, gdyż biżuteria powinna być dopełnieniem do całości, a nie zwracać na siebie uwagę. Na przykład, przy mocno rozbudowanym dekolcie czy też okazałym gorsecie wystarczy subtelny naszyjnik i delikatne kolczyki, z kolei przy subtelnej kreacji boho oczaruje biżuteria artystyczna.

Biżuteria na włosy:

Znakomita alternatywa dla Pań, które nie pragną postawić na bardziej oryginalny dodatek lub najzupełniej w świecie nie przepadają za biżuterią. Znacząca jest w tym przypadku nasza fryzura – jaki będzie mieć wygląd i jaką formę. Może się okazać, że przewidujemy na głowie niezwykle rozbudowaną fryzurę, a przystrajanie jej dodatkowymi wstawkami zepsuje cały efekt. Niemniej jednak należałoby zastanowić się nad delikatnym elementem wpiętym we włosy. Może być to dekoracyjna spinka, opaska z dopiętym zdobieniem lub przepaska na głowę (przy stylu boho, vintage). Świetnym uzupełnieniem mogą okazać się również kwiaty (najlepiej żywe), które wpięte we włosy dodadzą Pannie Młodej uroku oraz dziewczęcości.

Panowie:

Nie tylko Pani Młoda potrzebuje biżuterii, żeby wypełnić swój przepiękny widok. Pan Młody również jest zobowiązany do posiadania dodatków, są to na przykład spinki do krawatu czy mankietów. Istotne jest połączenie biżuterii obojga małżonków w taki sposób, aby tworzyli jedną całość. Szczęśliwie, na rynku jest tak ogromny wybór, że nie będą mieli z tym najmniejszych problemów. Wśród spinek można znaleźć z białego złota, żółtego lub stali szlachetnej.

Dodaj komentarz
Lista komentarzy

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii